آب بند سرویس بهداشتی

امروزه هزینه زیادی برای طراحی فضای داخلی، نازک کاری ها، سرامیک و کاشی هایی که در بخش های مختلف خانه از جمله توالت، حمام و آشپزخانه استفاده می‌شود صرف می شود. اما نکته مهمی وجود دارد که عموما افراد به آن توجه نمی کنند؛ اگر آب بندی کاسه توالت، کاشی و سرامیک ها به خوبی انجام نشده باشد باعث بروز نم و رطوبت در دیوار خانه و حتی طبقات پایین تر خواهند شد و مشکلات متعددی را به وجود خواهند آورد.

عایق بندی کف توالت :

از آنجا که شستشوی سرویس بهداشتی به صورت متعدد صورت می‌گیرد و برای شستشوی توالت و حمام نیاز به استفاده از شوینده های قوی و اسیدی می باشد؛ بدین ترتیب خوردگی و از بین رفتن بند کشی های استفاده شده در بین سنگ توالت، کاشی ها و سرامیک ها اتفاق می افتد؛ با از بین رفتن آب بندی و بند کشی انجام شده، آب از این درزها به زیر کاشی یا سرامیک نفوذ می‌کند و بر روی عایق جمع می شود. بنابراین عایق کف را از بین می‌برد و باعث ایجاد نم در دیواره‌های خانه به خصوص در دیواره هایی که مشترک با توالت یا حمام باشند می شود یا نم و رطوبت در سقف طبقه پایین مشاهده می شود. بنابراین با توجه به نیاز شستشوی زیاد توالت باید عایق بندی و آب بندی سنگ توالت و حمام  اصولی و بادوام انجام شود تا دلیل بروز نم و رطوبت از ساختمان حذف شود.

امروزه استفاده از مواد آب بندی سنگ توالت نانو رونق پیدا کرده که یکی از مهمترین روش های عایق بندی می باشد. عایق بندی توالت با مواد نانو باعث می شود بدون نیاز به استفاده از ایزوگام و قیر و دردسرهای مربوط به آن، بدون هیچ گونه کثیفی، لک و حتی تخریب سرویس بهداشتی و حمام نم و رطوبت را برای همیشه حذف کرد و توالت، حمام و آشپزخانه را برای همیشه اصولی آب بندی و عایق کاری نمود.

 

آب بندی سرویس بهداشتی بدون تخریب با مواد نانو:

تعمیر سرویس های بهداشتی عموماً هزینه و مدت زیادی را طلب می کند. اگر قصد تعمیر سرویس بهداشتی را داشته باشیم  از جمله کارهایی که باید انجام بدهیم شامل موارد ذیل است:

 • تخریب کامل سرویس بهداشتی
 • عایق کاری  و آب بندی سرویس بهداشتی 
 • درزبندی و استفاده دوباره از کاشی ها و سرامیک ها

این مسئله علاوه بر اینکه نیاز به هزینه زیادی دارد، مدت زمان زیادی  را می گیرد و حتی ممکن است اثر گذاری طولانی‌مدت نیز نداشته باشد.

امروزه وجود راه کاری برای آب بندی درست و اصولی توالت و حمام  در ساختمان ها بدون نیاز به تخریب یا به وجود آمدن نم و رطوبت در طولانی مدت و با امکان انجام در سریعترین زمان ممکن یکی از نیازهای اصلی ساختمان سازی است.

راه حلی که امروزه جلوی پای  افراد برای آب بندی سرویس بهداشتی وجود دارد استفاده از مواد آب بندی نانو می باشد.  مواد نانو برای آب بندی سنگ توالت و حمام بدون نیاز به تخریب سرویس بهداشتی ، بدون نیاز به تخصص و دانش فنی  و بدون صرف زمان و هزینه زیاد باعث آب بندی  اصولی سرویس بهداشتی، حمام و توالت می شود.

برای آب بندی سنگ توالت و حمام ساختمانی که به تازگی می‌خواهیم عایق کاری آن را انجام دهیم یا حتی در ساختمان هایی که کار از کار گذشته و وجود نم نشان از آن دارد که عایق شما از بین رفته است؛ می توانید در هر دو صورت از مواد نانو برای آب بندی سرویس بهداشتی استفاده کنید.

اگر ساختمان مشکل تاسیساتی نداشته باشد و فقط به دلیل تخریب بندها و عبور آب نم و رطوبت دیده می‌شود، با استفاده از محصولات عایق سرویس بهداشتی مکسان برای همیشه می توانید توالت و حمام خانه ی خود را نانو کنید و از مشکلی خوردگی و پوسیدگی بند ها جلوگیری کنید. 

 

موارد استفاده محصولات آب بندی مکسان در سرویس بهداشتی:

 • آب بندی سنگ توالت و حمام
 • آب بندی دور توالت فرنگی
 • عایق کاری سرویس بهداشتی
 • تعمیرات آب بندی و بندکشی کف سرامیکر، کاشی، حمام، توالت و آشپزخانه
 • بندکشی کاشی و سرامیک استخر، سونا و جکوزی
 • اجرای بازسازی حمام و توالت
 • تبدیل کاسه توالت ایرانی به فرنگی
 • عایق کاری کف حمام، توالت، استخر و جکوزی
 •  بند کشی سرامیک ها به صورت سطوح عمودی و افقی
 •  آجرهای سفالی
 • کاشی های شیشه ای
 • کاشی های سنگی

 

معایب استفاده از ایزوگام و قیر برای آب بندی حمام و سرویس های بهداشتی

ایجاد عایق بندی در توالت و حمام به این صورت است که ابتدا ایزوگام و قیر به عنوان عایق استفاده می شود؛ سپس بر روی این عایق ملات به همراه کاشی و سرامیک به کار می‌رود و روی درزهایی که بین کاشی ها و سرامیک به وجود آمده با دوغاب برای آب بندی سرویس بهداشتی پوشانده می شود.

همانطور که در بالا هم اشاره شد به علت استفاده از مواد شوینده این بندها دچار خوردگی و پوسیدگی می‌شود. آب از قسمتی که دچار آسیب شده به زیر کاشی و سرامیک نفوذ می‌کند. در زیر کاشی و سرامیک باقی می‌ماند و به صورت آلودگی باعث تجمع باکتری ها می شود و بوی بدی را ایجاد می‌کند.

 حال اگر آب بندی کف سرویس بهداشتی نیز به خوبی انجام نشده باشد یا ایرادی در اجرای آن وجود داشته باشد، آب به طبقه های پایین نفوذ می کند؛ ممکن است بر اثر خواص مویینگی آب، در دیوارهایی که مجاور سرویس بهداشتی توالت و حمام آشپزخانه هستند علائمی مثل خراب شدن، پوسیدگی و تبله شدن گچ دیوار داخلی دیده شود و همچنین در نهایت باعث خراب شدن کاغذ دیواری، رنگ، چوب یا پوسته دیوار خواهد شد.

کلام آخر:

عایق نانو کف سرویس بهداشتی یکی از بهترین راه ها می باشد که هم دوام طولانی دارد و هم به سهولت قابل اجراست و نیازی به تخریب سرویس های بهداشتی نیز ندارد.

از مواد نانو همچنین برای عایق بندی رطوبتی نمای ساختمان، ضد آب کردن محصولات چوبی، ضد رطوبت کردن دیوار گچی و درزگیری میتوانید استفاده نمایید.

 

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 29 ارديبهشت 1401 ساعت 15:32

105 نظرها

نظر دادن

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

تماس با ما

دفتر مرکزی: تهران، خیابان ولی عصر، خیابان روانپور، پلاک 92، واحد 13
تلفن تماس: 22022724-021
 

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید..