رویه پلی یورتان

روكش پلي يورتان، دو جزئي و بر پايه رزين پلي يورتان مي باشد كه به دليل مقاومت سايشي و مقاومت مكانيكي بالا و پايداري در برابر عوامل شيميايي, جهت روكش نمودن سطوح بتني, آسفالت و فلزي در مكان هايي كه نياز به مقاومت بالاي مكانيكي كف وجود دارد, قابل استفاده است. خواص حاصل از اين روكش مشابه روكش اپوكسي بوده با اين تفاوت كه اين روكش در مقايسه با روكش اپوكسي پايداري بهتري در مقابل اشعه خورشيد دارد.قابل استفاده به عنوان كفپوش در مراكز بهداشتي و صنعتي و نظامي و همچنين سالن هاي ورزشي

رنگ پلی یورتان یک محصول دو جزئی است که بر پایه رزین پلی اورتان(پلی یورتان) تهیه شده و دارای مدت زمان خشک شدن بسیار کوتاه است. رنگ های پلی یورتان مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع اشعه های نور خورشید و همچنین باران اسیدی دارند. این رنگ به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر رطوبت و چسبندگی عالی بر روی انواع سطوح و پوشش ها به عنوان لایه نهایی برای پوشش سطوحی که در معرض مستقیم نور خورشید و شرایط سخت آب و هوائی قرار دارند مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ های دو جزئی پلی اورتان ظاهر بسیار زیبا و چشم نوازی دارند و از هرگونه مشکل پوست پرتغالی بودن که یکی از معضلات بزرگ رنگ های پودری است عاری هستند.

ویژگی های رنگ پلی اورتان 

  • خشک شدن و سخت شدن سریع در درجه حرارت پایین
  • مقاومت سایشی و ضربه پذیری بالا
  • مقاومت بالا در برابر نور خورشید، آب و مواد شیمیایی
  • چسبندگی بسیار عالی بر روی سطوح فلزی
  • مقاومت در برابر اسید، باز، روغن های صنعتی و شیمیایی و املاح

برای استفاده از رنگ های پلی اورتان ، سطوح مورد نظر بایستی عاری از هرگونه آلودگی نظیر املاح ،گرد و غبار و روغن باشد. همچنین هرگونه خوردگی را از سطح پاک نموده و آستر مناسبی را برروی آن اعمال نمائید.

آماده سازی رنگ پلی اورتان 

رنگ پلی اورتان و هاردنر مربوطه را به نسبت مناسب مخلوط کرده و توسط تینر مربوطه تا رسیدن به ویسکوزیته مورد نظر رقیق نمائید. رنگ های پلی اورتان را هنگام آماده سازی و قبل از مصرف کاملا هم بزنید. به دلیل داشتن Pot Life فقط به مقدار لازم رنگ آماده نمائید زیرا سرعت خشک شدن بالایی دارند (عمر مفید رنگ آماده شده ۶ ساعت است).

نکته: برای بدست آوردن سطحی یکنواخت، رنگ پلی یورتان را توسط اسپری اعمال نمائید.

شرایط نگهداری رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان قابل اشتعال بوده و باید در ظروف دربسته و پلمپ شده و دور از آتش، مواد محترقه، حرارت و جریان برق قوی قرار گیرد.

ظروف رنگ های پلی اورتان را دور از آب و رطوبت نگهداری نموده و در صورت باز نمودن درب ظرف، رنگ را در حداقل زمان ممکن مصرف نمائید.

شرکت رنگ آریا سطح تهران آمادگی ارائه ی هر گونه مشاوره و راهنمایی پیرامون رنگ های پلی اورتان، رنگ های ترافیکی، رنگ های آلکیدی وسایر رنگها را اعلام می‌دارد.

دستهبندی رنگ های پلی یورتان:

رنگ پلی یورتان مات

اين محصول برپايه رزين اکريليک و هاردنر ايزوسيانات و همچنین ادتیوهای بهبود دهنده سطح به منظور لايه ی نهايی طراحی گرديده است . مقاومت های مناسب شيميايی و مکانيکی در شرايط جوی و زير نور خورشيد ( U.V) از امتيازات اين رنگ محسوب می‌شود.

رنگ رویه پلی یورتان مات علاوه بر ثبات رنگ بالا، که موجب شده به یک رنگ نهایی ایده‌آل به روی لایه‌های میانی اپوکسی تبدیل شود، به علت مات بودن ،پوشش بسیار مناسب و مقاومی برای سازه ها و سطوح ناهموار فراهم می‌دارد.

رنگ پلی یورتان نیمه مات

علاوه بر تمامی ویژگی‌هایی که رنگ پلی یورتان مات دارد، از ديگر خصايص اين رنگ می‌توان به مقاومت بالای آن در برابر خراش و سایش اشاره کرد که این امر سبب استفاده گسترده این محصول در صنایع مختلف شده است.

رنگ پلی یورتان براق

رنگ رويه پلی يورتان براق علاوه بر مقاومت بالایی که در برابر نور خورشید (UV) و مواد شیمیایی و مکانیکی دارد، دارای ثبات رنگی و حفظ براقيت بوده که همين امتياز موجبات بهره گیری از آن بعنوان رنگ نهايی بروی لايه های ميانی اپوکسی را فراهم نموده است . از ديگر خصايص اين رنگ می توان به مقاومت بالای این رنگ در برابر خراش و سایش اشاره کرد که این امر سبب استفاده گسترده این محصول در صنایع مختلف شده است . این رنگ جزو متداول ترین نوع پلی یورتان در صنایع فلزی و مباحث صنعتی می باشد.

رنگ پلی یورتان نیمه براق

اين محصول برپايه رزين اکريليک و هاردنر ايزوسيانات وهمچنین ادتیوهای بهبود دهنده سطح به منظور لايه ی نهايی طراحی گرديده است. مقاومت های مناسب شيميايی و مکانيکی در شرايط جوی و زير نور خورشيد  ( U.V) از امتيازات اين رنگ می باشد.

رنگ رويه پلی يورتان دارای ثبات رنگی و حفظ براقيت بوده که همين امتياز موجبات بهره گیری از آن بعنوان رنگ نهايی بروی لايه های ميانی اپوکسی را فراهم نموده است . از ديگر خصايص اين رنگ می توان به مقاومت بالای این رنگ در برابر خراش و سایش اشاره کردکه این امر سبب استفاده گسترده این محصول در صنایع مختلف شده است . این رنگ جزو متداول ترین نوع پلی یورتان در صنایع فلزی ومباحث صنعتی می باشد.

محتوای بیشتر در این بخش: کفپوش پلی یورتان »

تماس با ما

دفتر مرکزی: تهران، خیابان ولی عصر، خیابان روانپور، پلاک 92، واحد 13
تلفن تماس: 22022724-021
 

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید..