سیلر مکسان با نفوذ بالا در سطوح چوبی و گچی و دیگر مصالح مشابه، میتواند ویژگی های خاصی از جمله  ضد آب شدن ، مقاومت در برابر نور خورشید ، عدم تغییر رنگ آن را تضمین نماید .سیلر مکسان ترکیبی از مواد نانوپلیمری است که بخش نانو با نفوذ به عمق بستر، آن را سیراب می نماید و آب دوستی آن را اشباع کرده و جذب رطوبت را به صفر میرساند.

 

رنگ آمیزی هر سطحی در نگاه اول ساده به نظر می‌رسد. شاید فکر کنیم تهیه یک قوطی رنگ و یک قلم‌موی رنگ برایمان کافیست و به راحتی می‌توانیم هر چیزی را رنگ بزنیم. اما اینطور نیست. بلکه رنگ آمیزی هر سطح یا وسیله‌ای نیازمند مراحل آماده سازی و استفاده از محصولات مختلفی است که هم مناسب رنگ مورد نظرمان باشد هم با نوع سطحی که رنگ می‌زنیم سازگار باشد. به همین جهت همیشه از هر محصول ممکن است انواع مختلفی وجود داشته باشد. یکی از این محصولات کاربردی هنگام رنگ آمیزی سطوح مختلف، بخصوص سطوح چوبی، سیلر نام دارد.

سیلر چیست؟

پیش‌تر در مطلبی به پرایمر رنگ یا لایه آستر پرداختیم. اگر بخواهیم به طور خلاصه این محصول را معرفی کنیم باید بگوییم سیلر نیز نوعی پرایمر است که برای اینکه رنگ با قدرت و کیفیت بهتری به سطح بچسبد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اغلب مواقع برای سطوحی که خیلی قدیمی و پر از فرو رفتگی و ناهمواری هستند، بخصوص سطوح چوبی، از سیلر برای آب بندی و یکپارچه کردن سطح استفاده می‌شود. در برخی مواقع از آن به جای پرایمرهای آلکیدی یا پایه آب استفاده می‌شود تا از نفوذ آب به سطح جلوگیری کند.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای سیلر استفاده از آن بعنوان لایه آستر روی سطوح چوبی پیش از رنگ آمیزی آن‌هاست. سیلر کمک می‌کند سطح چوب برای رنگ زدن یا نقاشی یکدست و آماده شده و منافذ آن به خوبی پر شود. در نتیجه وقتی روی چوب رنگ می‌زنید دیگر رنگ در منافذ چوب جذب نمی‌شود. علاوه بر اینها، از سیلر بعنوان لایه آستر سطوح گچی، بتنی، آجری و فلزی نیز استفاده می‌شود.

 

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 29 ارديبهشت 1401 ساعت 15:43

موارد مرتبط

محتوای بیشتر در این بخش: « رنگ فلز (پایه آب) کیلر (پایه آب) »

2 نظرها

نظر دادن

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

تماس با ما

دفتر مرکزی: تهران، خیابان ولی عصر، خیابان روانپور، پلاک 92، واحد 13
تلفن تماس: 22022724-021
 

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید..